Nevoľnosť dieťaťa pri cestovaní

Nie vždy dieťa (a dokonca aj dospelá osoba) dobre toleruje cestovanie v doprave. Viac ako polovica detí čelí závratom a nevoľnosti pri cestovaní autom. To sa nazýva pohybová choroba alebo morská choroba a vo vedeckom jazyku – kinetóza.

dovolená

1.      Používajte homeopatické lieky – s vysokou účinnosťou, sú dostatočne bezpečné a nemajú takmer žiadne kontraindikácie. Tabletky by sa mali používať pol hodiny pred jedlom alebo jednu hodinu po jedle. Liečba sa odporúča začať deň pred odchodom. Poraďte sa s pediatrom vopred a vyberte si potrebnú sadu liekov, ktoré pomôžu rýchlo a spoľahlivo odstrániť rušivé príznaky Vašej spoločnej cesty.
 
2.      Naplánujte si cestu s možným ochorením. Vyberte si nočné lety – dieťa ich oveľa jednoduchšie zvládne.  Nedopustite, aby vaše dieťa neustále pozeralo z okna – blikajúce objekty môžu vyvolať záchvat kinetózy: zabavte ho radšej spoločnými hrami.
 
3.      Nezabudnite na prevenciu. Dávajte pozor, aby dieťa spalo pred výletom – plný odpočinok zníži pravdepodobnosť choroby. Nenechajte dieťa sa prejedať, ale nenechávajte ho ani o hlade: vyberte si ľahký zeleninový šalát s krutónmi alebo nesladeným jogurtom s bobuľami. Vyhnite sa hromadným, tučným, príliš sladkým jedlám a mliečnym produktom pri preprave: nahraďte ich plátkami celozrnného chleba, chudého mäsa a zeleniny.
 
Príznaky pohybovej choroby sú odlišné. Ale kvôli rastúcemu emočnému napätiu sa ich intenzita neustále zvyšuje. Nezávisle sa s nimi vyrovnať nemôže ani dospelý, nieto dieťa. Lekári rozlišujú 4 skupiny symptómov, ktoré sa vyskytujú pri pohybovej chorobe v doprave:

kufr

·         Svaly – zvýšenie alebo zníženie svalového tonusu;
·         Vegetatívna – bledá pokožka, studený pot, úplný nedostatok chuti do jedla, spomalenie srdcovej aktivity, nevoľnosť a vracanie;
·         Senzorické – závrat a dezorientácia v priestore, únava, bolesť hlavy,
·         Mentálne – úzkosť, podráždenosť, strach.
Liek "Kinderil" pomôže normalizovať stav dieťaťa aj dospelého bez poškodenia tela. Ak vaše deti alebo vy trpíte pohybovou chorobou, majte Kinedril vždy so sebou!

Nevoľnosť dieťaťa pri cestovaní
Ohodnoťte příspěvek
rostlinne-proteiny-728x90-1494259097.jpg